Degalinės operatorinės su prekybos patalpomis ir automobilių aptarnavimo (priežiūros) centru rekonstravimo projektas. Vizual. UAB „Rusnė“
Degalinės operatorinės su prekybos patalpomis ir automobilių aptarnavimo (priežiūros) centru rekonstravimo projektas. Vizual. UAB „Rusnė“
 1. Structum.lt
 2. Architektūra
 3. Nidoje planuojama nauja savitarnos plovykla ir prekybos centras

Nidoje planuojama nauja savitarnos plovykla ir prekybos centras


Esamos degalinės Nidoje teritorijoje planuojama teikti naujas paslaugas – įgyvendinus čia esančių pastatų rekonstrukciją numatoma įkurti savitarnos plovyklą, o padidinus prekybos patalpų tūrį – sudaryti galimybes prekybos centro veiklai.

Visuomenei šiuo metu pristatomi parengti Degalinės operatorinės su prekybos patalpomis ir automobilių aptarnavimo (priežiūros) centru rekonstravimo, Nidos-Smiltynės pl. 6 , Neringa, projekto projektiniai pasiūlymai.  Projektą rengia studija „Rusnė“.

Sklypas, kuriame numatomi minėti pokyčiai,  yra šalia Nidos – Smiltynės plento, krašto kelio 167, einančio per Kuršių neriją. Šioje teritorijoje šiuo metu yra operatorinė, kuro užpilimo kolonėlė su stogine, požeminis skysto kuro rezervuaras ir aikštelė.

Šalia sklypo šiaurinėje pusėje yra vieno aukšto su mansarda negyvenamasis namas, prekybos kioskas su vasaros kavine ir autobusų stotelė. Sklypo dangos yra asfaltas ir betonas.

Degalinės operatorinės su prekybos patalpomis ir automobilių aptarnavimo (priežiūros) centru rekonstravimo projektas. Vizual. UAB „Rusnė“

Numatomas degalinės operatorinės su prekybos patalpomis rekonstravimas išdidinant pastato tūrį bei joje suprojektuojant automobilių aptarnavimo (priežiūros) centro patalpas savitarnos plovyklai su pagalbinėmis patalpomis. Numatoma rekonstruoti esamos degalinės stoginę  bei automobilių stovėjimo aikštelę.

Prekybos paskirties pastatas projektuojamas vieno aukšto su mansarda, ištęsto stačiakampio formos. Pagrindinis pastato tūris yra ištęsto stačiakampio formos su laužytų formų stogų. Stogo nuolydžiai projektuojami ne mažesni nei 10°.

Priešingoje pastato dalyje, nei pagrindinis įėjimas suprojektuota prekių priėmimo zona su pakeliamais vartais ir sunkvežimio privažiavmo rampa.Pastato projektiniai sprendiniai paremti esamo gamtinio karkaso, siekiant išsaugoti esamus saugotinus medžius.

Išorės sienos projektuojamos iš stiklo ir molio keramikos apdailinių plokšių derinio. Dalis fasado dengiamas ažūrinėmis molio keraminėmis lamelėmis. Stogo danga projektuojama: šoninėse pastato dalyse tamsiai pilkos spalvos molio keramikos čerpės; viršutinėje stogo dalyje matomu paviršiumi saulės paneliai – po jais prilydoma stogo danga.

Pagrindinė pastato architektūrinė išraiška, pasak autorių, paremta derme diktuotuojamų ir diktuotų formų Nidos visuomeniniuose pastatuose. Nidos prieplauka (arch. Alfredas Paulauskas / rekonstrukcija atliko UAB „LG projektai“ ir UAB „GAL architektai“) ir Nidos sklandytuvų mokykla (Broniaus Oškinio). Esminė rekonstruojamo pastato dominantė – zigzago stogas. Zigzagas stilizuoja kopų ir bagų ritmą.

Viešasis susirinkimas vyks vasario 7 d. Neringos savivaldybės posėdžių salėje.

Projekto autorių – UAB „Rusnė“ vizualizacijos.

Spaudos pranešimas. Redakcija neatsako už jo turinį. Straipsnis viešinamas visuomenės informavimo tikslais.

 


Dalintis:

2 komentarai. Leave new

 • Vytautas
  2023-02-01 15:13

  Kosmosas, Nidoje toks projektas – žemiau kritikos. Pramoninės architektūros projektas Nacionaliniame parke. Tokiai vietai reikia jautresnių sprendimų, žmogiško mastelio. Statytojui reikėtų susimąstyti.

  Atsakyti
 • Komentaras
  2023-02-01 13:36

  Parkingas super! …

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų