Atviri vonios kambariai: šiek tiek žemės, miško ir dangaus


Privati erdvė dažniausiai asocijuojasi su to, kas vyksta viduje, su paslaptimis, leidžiančiomis žmonėms patirti tam tikras intymumo akimirkas. Šiuo tikslu buvo projektuojami tradiciniai vonios kambariai mažinant angas iki minimumo arba kartais visiškai jas pašalinant. Tačiau ši patalpa, būdama tokia svarbia pastato erdve, įgauna kitokių, pačių netikėčiausių architektūrinių sprendimų. Nuo šiol vonios kambariai tampa atviresni, labiau sulieja su gamta neprarasdama intymumo.

Talda, Indija

„Tree Villa“ yra įsikūrusi ant kalvos viršūnės „threesort“ uolos, apsuptos vingiuoto upės kraštovaizdžio. Idiliška aplinka Taloje, vakarinėje Indijos pakrantėje, yra vos už kelių žingsnių nuo Kudos urvų. Beveik prieš 20 šimtmečių budistų vienuoliai instinktyviai suprato šio meditacinio kraštovaizdžio savybes ir pavertė kalvas savo namais. „Tree Villa“ buvo suprojektuota pratęsiant šio kraštovaizdžio tradicijas ir sukuriant daugybę neryškių pereinamųjų erdvių, turinčių skirtingą skaidrumo ir atvirumo lygį šioje miškingoje atogrąžų aplinkoje.

Nuolatinis priminimas apie kvapą gniaužiančius vaizdus sustiprina tvyrančią atmosferą, atsispindinčią visame name. Architektūriniai namo elementai buvo kruopščiai sukurti tam, kad kiekvienas perteiktų savo žinią: vonios korpusas – iš vertikalių medinių lentjuosčių, įmontuotomis eidrodinėmis plokštėmis, atspindinčiomis mišką. Šią erdvę juosia tvorą primenanti siena iš medinio grotelių karkaso ir balto organinio stiklo, bet taip pat ji patenka į įstiklintą vidinę erdvę. Senas garugos vaismedis pramuša lauko vonios grindis. Šakos pasklinda lauko vonios kambaryje ir išeina per kelias apskritas angas sienoje. Laisvai pastatoma vonia ir erdvės pojūtis viduje ir lauke sukuria idealią atpalaiduojančią aplinką.

Tokijas, Japonija

Miško parke stovi namas: betoninę dėžę primenančiame name visos detalės suprojektuotos jautriai atsižvelgiant į kontekstą, sukuriant vietą gyventi harmonijoje su kraštovaizdžiu.

Pagrindinės gyvenamosios erdvės yra 2 aukšte, plūduriuojančiame tarp miško medžių viršūnių. Dideliuose stiklinimo plotuose atsiveria platūs vaizdai į pietus, o atidarius šiuos stiklus vidus ir išorė susijungia.

Tokijas, Japonija

„Dancing Trees, Singing Birds“ – tai būsto kompleksas, esantis puikioje Tokijo vietoje. Sklypo gale yra 40 metrų pločio medžių giraitė, kuri auga šlaite. Architektų komanda nusprendė sukurti projektą,  užtikrinantį maksimalų tūrį, kartu pjaunant kuo mažiau šių medžių. Pirmiausia su arboristo pagalba buvo ištirtos šaknų vietos, kad konstrukcinės sienos būtų pastatytos kuo arčiau medžių, tad nereikėtų pjauti storų šaknų.

Pagal sukurtą unikalią metodiką išmatuotos visos 15 cm ar didesnio skersmens šakos ir iš šių duomenų sukurtas trimatis kompiuterinis vaizdas. Tada imituotas medžių augimas ir šakų siūbavimas taifūnų metu, kad nustatytų erdves, kuriose nebūtų šakų, ir šiose erdvėse išdėstytos patalpos. Tai lėmė ne tik netaisyklingos išorinės formos kambarius, bet ir harmoningą natūralios aplinkos integraciją.

Pastato vidų sudaro didelės erdvės, tokios kaip vonios kambariai, pastatyti su plienine karkasine konstrukcija, besitęsiančia į medžius. Šiuo atveju vonios kambarys yra arti medžių, todėl žalią lapiją galima matyti pro didžiulius langus. Šalia langų – vonios ir praustuvai, sukuriantys erdvę, kurioje žmonės jaučiasi gyvenantys kartu su medžiais. Tai suteikia žmonėms galimybę pažvelgti į po medžius bėgiojančias voveraites, užuosti gėlių kvapą ir išgirsti paukščių čiulbesį.

Naujoji Zelandija

Koromandelis Bachas – tai namo projektas, primenantis konteinerį, lengvai nuleistą ant žemės, iš naujo interpretuojantį Naujosios Zelandijos statybos tradiciją – medžio apdirbimą – struktūros, apmušalų, pamušalų ir stalių gaminių išraišką neapdorotu ir unikaliu būdu. Neapdorota natūrali mediena, tvarus ir atsinaujinantis išteklius, suteikia ryšį su natūralia gamta.

Tokia namų forma primena stačiakampę palapinę ar stovyklavietę: svetainėje galima pajusti saulės spindulius ir jūros vėjelio aromatą, antrame aukšte esančios patalpos yra uždaros ir vėsios. Atviras vonios kambarys ir kilnojama vonia leidžia prausimosi duše ir maudymosi ritualams susieti ir patirti ryšį su gamta.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Tiltai jungia žmoniją

Tiltai yra labai svarbios transporto tinklų grandys, jungiančios kelius, greitkelius ir geležinkelių sistemas, padedančios mažinti eismo spūstis. Tačiau kiekviena tokia…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų