Automobilių stovėjimo aikšteles keičia robotų sistemos

2019 m. sausio 21 d.

Agnė.

Harborfronto mieste atidaryta viešoji biblioteka yra ne tik didžiausia Danijoje, bet ir visoje Skandinavijoje. Tačiau išgarsėjo ji ne dėl šios priežasties, o dėl didžiausios Europoje viešosios robotų stovėjimo sistemos.  

Nors vis didėja siekis pakeisti automobilius kaip svarbiausią mobilumo priemonę, daugumai miestų šiandien reikalingos struktūrizuotos automobilių stovėjimo aikštelės. Architektai susiduria su nuolatiniu iššūkiu integruoti automobilių stovėjimo aikšteles į naują arba esamą nekilnojamąjį turtą tankiai įrengtose miesto aplinkose. 

Ambicingi architektai iš Arhuso suprato, kad savarankiškoms transporto priemonėms stovėjimo aikštelėse nereikia įrenginėti pėsčiųjų takų. Todėl jose galima sutalpinti iki 60% daugiau automobilių nei įprastai. Čia galima būtų sutaupyti ir apšvietimo sąskaita, o stovintis automobilis neišmeta anglies dvideginio. Šie kriterijai leidžia sumažinti statybos sąnaudas beveik perpus.  

Architektų studija „Schmidt Hammer Lassen“ atidarė „Dokk1“ Arhuso mieste, Danijoje. Kaip didžiausia Skandinavijos viešoji biblioteka, ji atstovauja naujos kartos šiuolaikinėms hibridinėms bibliotekoms. 35 000 kvadratinių metrų ploto pastate taip pat yra robotų stovėjimo aikštelė, kurioje yra beveik tūkstantis automobilių stovėjimo vietų. 

Automobilių stovėjimo aikštelę pastatė Vokietijos gamintojas „Lödige Industries“.  Realdania By & Byg“ atstovas Peteris Kjølby patvirtina: „Mūsų siekis buvo sukurti tokius automobilių stovėjimo aikštelės technologinius sprendimus, kurie nustatytų naujus komforto standartus, leistų permąstyti vartotojo patirtį statant automobilį, racionaliai panaudoti erdvę. Automatinė automobilių stovėjimo aikštelė, kurią mums pastatė Lödige Industries atitinka visus šiuose kriterijus”.  

Dokk1 robotų sistema pradeda veikti kai prie automobilių stovėjimo aikštelės privažiavęs automobilio vairuotojas užregistruoja ir išlipa iš automobilio. Robotukas per vidutiniškai 107 sekundžių užkelia automobilį į jam paskirtą stovėjimo vietą. Prireikus automobilio, vairuotojas vos kelių mygtukų paspaudimų jį gali atsiimti automobilių atsiėmimo zonoje.  

Vienu metu įvairiuose lygiuose gali būti statoma iki 972 automobilių.  Šiuolaikinė nuskaitymo technologija užtikrina, kad automobiliai patenka į sistemą saugiai, o „Lödige Industries“ užpatentuoti valdymo programinės įrangos algoritmai užtikrina, kad transporto priemonės būtų pastatytos jų savininkams palankiausioje vietoje.  

JAV panašūs įrenginiai jau veikia Niujorke, Čikagoje ir Detroite. Dažniausiai ši sistema diegiama į prabangių gyvenamųjų pastatų požemines automobilių stovėjimo aikšteles. 

 

 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!