artery
Projekto vizual.

Pamatykite, kaip atrodys vienas iš biurų „Artery“ verslo centre: nuo šefo virtuvės iki vaikų kambario


Sostinės dešiniajame Neries krante kylantis, Danielio Liebeskindo projektuotas verslo centras „Artery“ duris atvers tik metų pabaigoje, tačiau jo nuomininkų gretos sparčiai pildosi.

Vieni jų – lyderiaujanti informacinių technologijų įmonė „Visma Tech“, naujojo biuro įrengimą patikėjusi savo darbuotojams. Jų pageidavimu, darbo erdvės galės būti lengvai  transformuojamos, biure bus įrengtas vaikų žaidimų kambarys, sporto salė ir net šefo virtuvė.

„Pandemijos metu įpratome dirbti namuose, todėl panašų jaukumo jausmą, patogumą norime perkelti ir į naująjį biurą. Mes vertiname privatumą, kurį darbuotojai turi dirbdami namie.

Todėl investuojame į kabinetinę sistemą, o ne atvirojo tipo ofisą, kur darbuotojai patirs mažiau trukdžių ir turės didesnį privatumą dirbdami, o bendrosios erdvės bus planuojamos taip, kad primintų savų namų svetainę“, – sakė „Visma Tech“ generalinis direktorius Agnius Paradnikas.

artery verslo centras

Darbuotojams patikėta sprendimų laisvė

A. Paradnikas pasakoja, kad jų įmonė išsiskiria savo organizacine kultūra, kuri leidžia daugelį vidinių sprendimų priimti patiems darbuotojams. Nuo to, kur vyks vasaros šventė, iki kokių mokymų komandoms trūksta – sprendžia net 10 viduje įsteigtų komitetų.

„Mūsų darbuotojams itin svarbu jaustis atsakingais ne tik už tiesioginį savo darbą, bet ir kitus įmonės procesus. Patys galėdami prisiimti atsakomybę už jos pokyčius, jie jaučiasi labiau įsitraukę, o tai tiesiogiai skatina motyvaciją dirbti bei lojalumą“, – pasakojo A. Paradnikas.

Anot jo, planuojant naujojo biuro įrengimą, vienas iš esminių reikalavimų architektams buvo sukurti lanksčias erdves pagal skirtingus darbuotojų poreikius.

„Remiamės savo patirtimi. Anksčiau, persikėlus į naujas patalpas, darbuotojai neretai norėdavo persistumdyti darbo stalus. Tačiau tai ne visuomet pavykdavo dėl apšvietimo galimybių. Arba – šaldymo sistemos oro srautas nevienodai vėsindavo patalpas. Naujame verslo centre pritaikyti išmanūs sprendimai šias problemas išspręs“, – sakė A. Paradnikas.

artery verslo centras

Biuras – lyg antri namai

A. Paradniko teigimu, nors į naujojo biuro įrengimo procesus įtraukus darbuotojus, užtrunkama ilgiau, tačiau tokiu būdu galima išvengti pertvarkymų ateityje ir iš karto sukurti komandai tinkamą darbo erdvę.

„Mūsų komandą sudaro apie 270 žmonių, todėl atvirai nepaklausus jų nuomonės, keli žmonės negalėtų nuspėti visų poreikių. Iš kolegų išgirdome pastebėjimų, jog reikalingi sensoriniai vandens maišytuvai, moderni vėdinimo sistema, greitesni liftai, sportinių rūbų džiovinimo patalpos, sporto salė. Sužinojome, kad kolegų tarpe turime ne tik kavos, bet ir arbatos gurmanų“, – sakė A. Paradnikas.

Anot jo, investicijos į žmonių poreikius atitinkantį biurą gali padėti į jį susigrąžinti iš namų dirbančius kolegas.

„Daugelis verslų skundžiasi negalintys po pandemijos atgal į biurus prisikviesti darbuotojų. Tai puiki proga įvertinti, kiek patogus ir funkcionalus tas biuras iš tikrųjų yra. Ar jis gerai pritaikytas dirbti susikaupus ir be trikdžių, ar bendrosios erdvės tikrai skatina bendradarbiauti, ar šalia darbo yra išvystyta patogi infrastruktūra“, –  mintimis dalijosi A. Paradnikas.

artery verslo centras

Pasak jo, tam, kad darbuotojai patys norėtų grįžti į biurus, juose ne tik turi būti taip pat patogu kaip namuose, bet ir papildomų naudų.

„Todėl savo naujajame biure įrengsime mokymams skirtą erdvę, taip pat tokias, kuriose bus galima atskleisti savo hobius. Šefo virtuvę – norintiems gaminti, dirbtuvių patalpą su geru vėdinimu, CNC staklėmis, 3D spausdintuvais – mėgstantiems konstruoti, kurti“, – pasakojo A. Paradnikas.

Be to, naujajame biure bus pasiūlyti sprendimai ir auginantiems vaikus.  Įmonėje dirbantys tėvai juos galės keletui valandų atsivesti į biurą – čia bus įrengta erdvė, pritaikyta 4–14 m. vaikams ir paaugliams.

„Erdvėje bus sudarytos galimybės ruošti namų darbus arba žaisti. Čia bus įrengtas namelis medyje,  konstruojama „Lego“ siena. Tėvai galės stebėti vaikus dirbdami šalia už stiklinės sienos arba prisėsti prie rašomojo stalo tame pačiame vaikų kambaryje“, – pasakojo A. Paradnikas.

artery verslo centras

Naujam biurui ieškojo „žalio“ pastato

Naujojo biuro vietą informacinių technologijų įmonė pasirinko neatsitiktinai – atsižvelgė ne tik į geografinę lokaciją, bet ir kitus verslo centro siūlomus privalumus.

„Ieškojome efektyviais bei moderniais žaliosios energetikos sprendimais paremtos erdvės. „Artery“ yra A+ energinio naudingumo klasės verslo centras, kuris, planuojama, bus sertifikuotas ir pasauliniu BREEAM „Excellent New Construction“ tvarumo sertifikatu, atitinkančiu „žaliam“ pastatui keliamus reikalavimus. Ant stogo bus sumontuoti saulės kolektoriai, energiją taip pat generuos išmanūs liftai“, – sakė A. Paradnikas.

Ne mažiau svarbu ir tai, kad kiekviename iš 20 pastato aukštų bus įrengtos inovatyvios šildymo, vėdinimo, oro drėkinimo ir kondicionavimo sistemos, palaikančios produktyviam darbui palankų mikroklimatą. Architektūriniai sprendimai leis grožėtis miesto vaizdais 360 laipsnių kampu ir užtikrins puikų natūralios saulės šviesos kiekį.

Be to, verslo centrui papildomos dinamikos suteiks integruota požeminė Konstitucijos pr. perėja, kuri jungs Europos aikštę su Baltuoju tiltu. Siekiant suteikti galimybę „Artery“ komplekso nuomininkams ir svečiams keliauti tvariau, verslo centre bus įrengta dviračių saugykla ir vienas didžiausių sostinės elektromobilių bei elektrinių paspirtukų įkrovimo vietų kompleksų.

„Visma Tech“ į naująjį biurą verslo centre „Artery“ tikisi įsikelti jau šių metų pabaigoje.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

„Vestum“: verslo ir peizažo dermė

Netoli Vakarinio sostinės aplinkkelio, prie Buivydiškių tvenkinio, harmoningai prigludo modernus verslo parkas „Vestum“. Jį patogu pasiekti iš bet kurios miesto…

Has photos

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų