nato
BNS nuotr.

NATO viršūnių susitikimas Vilniuje: darbuotojai patys spręs, kaip dirbti


Liepos viduryje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo metu Vilniuje rekomenduojama dirbti ne biuruose, o nuotoliu, tačiau kai kurių sostinės verslo centrų valdytojai ir įmonės sako, kad darbuotojai dėl to apsispręs patys.

Verslo centro „2000“, esančio Vilniaus gatvėje, vadovas Kęstutis Vedeckis BNS teigė, kad biuro nuomininkai patys spręs, ar nurodyti savo darbuotojams dirbti iš namų. Jis, kaip verslo centro vadovas, tik pasidalijo rekomendacijomis.

„Nuomininkai patys sprendžia, čia sprendimas vidinis. Kaip kas, kas atostogas pasidėlioja, bet mes užtikriname patekimą, jei tai leidžia valstybinės institucijos. Kokių nors specialių rekomendacijų neteikėme, išskyrus tas, kurias davė institucijos, Saugumo departamentas, pavyzdžiui“, – sakė K. Vedeckis.

„Paprasčiausia rekomendacija tai, kad būtų patogiau, jeigu iš namų (dirbtų – BNS) porą dienų. (…) Bet yra tokių darbų, pavyzdžiui, sistemų priežiūra, kur jau iš namų nepadirbsi, dėl to negalime užrakinti durų“, – nurodė jis.

Anot verslo centro vadovo, į situaciją visos institucijos ir verslai žiūri itin lanksčiai.

„Stengiamės lanksčiai ir supratingai žiūrėti, visi čia supratingai žiūri, bet nepatogumų bus“, – sakė K. Vedeckis.

„Nemanau (kad biuruose dirbantieji nukentės – BNS), čia tik restoranams labiau. Vienintelis rimtesnis apribojimas ir yra prekybininkams“, – pridūrė verslo centro vadovas.

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Hanner“, valdančios eismo ir judėjimo apribojimų zonoje esantį verslo centrą „Renesanso“, komercinio nekilnojamojo turto (NT) nuomos projektų vadovė Žana Juškienė taip pat teigė, kad NATO susitikimo metu verslo centras uždarytas nebus.

„Darbo procesas vyks kaip įprasta, tačiau paprašysime nuomininkų laikytis rekomendacijų“, – BNS teigė Ž. Juškienė.

Anot jos, įmonės taip pat neliepia darbuotojams tomis dienomis dirbti iš namų, tačiau tą daryti rekomenduoja.

„Mūsų žiniomis, įmonės rekomenduoja darbuotojams šiuo laikotarpiu dirbti nuotoliniu būdu arba pasirinkti alternatyvias transporto priemones patekti į biurus“, – sakė Ž. Juškienė.

Energetikos ministerijos valdomos, 66 darbuotojus ir biurą Gedimino prospekte turinčios „Epso-G“ atstovas Gediminas Petrauskas BNS taip pat teigė, kad apsispręsti darbuotojai galės patys. Anot jo, ne visi turi galimybę dirbti iš namų.

„Epso-G“ biuras patenka į ribojimų zoną, todėl visiems kolegoms rekomenduojame tuo laikotarpiu, kai Vilniuje vyks NATO viršūnių susitikimas, dirbti ir susitikimus rengti nuotoliniu būdu“, – teigė G. Petrauskas.

„Darbuotojai, kurie neturi galimybės ar sąlygų dirbti nuotoliniu būdu, galės dirbti biure. Biuro darbo laikas ir galimybės į jį patekti nesikeičia“, – sakė jis.

Integruotų telekomunikacijų bendrovės, beveik 2 tūkst. darbuotojų turinčios „Telia Lietuva“ atstovas spaudai Audrius Stasiulaitis BNS taip pat tvirtino, kad bendrovė jokių pokyčių nedarys. Anot jo, įmonės biuruose dirbantys žmonės jau apie dešimt metų gali  pasirinkti, kur darbuotis.

„Esminis dalykas apie įmonę yra tas, kad jokių išskirtinių dalykų nėra, darbuotojai, kurie dirba su klientais, kurie dirba ofise, jie įprasta tvarka galės. Ar važiuoti į darbą, ar dirbti iš namų, tokį lankstų grafiką mes turime jau beveik 10 metų. Šitoje vietoje pokyčių nėra“, – sakė A. Stasiulaitis.

NATO viršūnių susitikimo metu judėjimo ribojimai apims senamiestį, Vilniaus oro uosto, atskiras Naujamiesčio seniūnijos teritorijas, taip pat Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ prieigas. Kai kurie rajonai ar gatvės bus uždaromi visiškai, kai kur – laikinai.

Riboto patekimo zonose bus galima judėti tik pėsčiomis, bus uždarytas visų transporto priemonių judėjimas, įskaitant dviračius, elektrinius paspirtukus. Mieste automobilių eismas bus ribojamas, bus koreguojami viešojo transporto maršrutai, kurie eina per centrinę miesto dalį.

Planuojama, kad į renginį atvyks per 40 NATO šalių–narių ir šalių partnerių delegacijų. Jose bus apie 2400 narių, 40 valstybių vadovų. Taip pat laukiama didelio būrio tarptautinės žiniasklaidos žurnalistų.

NATO viršūnių susitikimas vyks liepos 11–12 dienomis Vilniuje.

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

„Vestum“: verslo ir peizažo dermė

Netoli Vakarinio sostinės aplinkkelio, prie Buivydiškių tvenkinio, harmoningai prigludo modernus verslo parkas „Vestum“. Jį patogu pasiekti iš bet kurios miesto…

Has photos

ARTERY verda verslo gyvenimas

Vilniaus Konstitucijos prospekte, „Studio Libeskind“ ir „Archinovos“ architektų suprojektuotame verslo centre ARTERY, kuris dėl unikalių architektūrinių sprendinių ir įdiegtų inovatyvių…

Has photos

Paskutinės naujienos

„Vestum“: verslo ir peizažo dermė

Netoli Vakarinio sostinės aplinkkelio, prie Buivydiškių tvenkinio, harmoningai prigludo modernus verslo parkas „Vestum“. Jį patogu pasiekti iš bet kurios miesto…

Has photos

Pasaulį keičianti inžinerija

Jeigu daug kam inžinerija asocijuojasi su sausu mokslu – jie labai klysta. Nuo pat žmonių civilizacijos kūrybiškumo atsiradimo laikų, inžinierių…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų